środa, 10 lutego 2016

Czarny Kryształ - zgłoszenie na RNI4

Przedstawiam wam kolejny projekt mojego autorstwa pt. Czarny Kryształ.

Czarny Kryształ jest światem zamkniętym, zewsząd otoczonym barierą zwaną Enklawą, która ostatnimi czasy zaczęła się kurczyć. Wróżbici ogłaszają rychły koniec świata, powstaje przepowiednia „Kto odnajdzie Czarny Kryształ i odniesie go do miejsca początku, uratuje świat przed zagładą”. Wespół z tymi zmianami wybuchła panika w której większość osób zamieszkująca granice Enklawy, zaczęła migrować do jej centrum - Królestwa Haladii. Dyplomatyczne środki nie dają rezultatu, wojna wisi w powietrzu. Zdesperowani władcy ulegają przepowiedni wysyłając setki grup poszukiwaczy, by te odnalazły rzekomy Czarny Kryształ przed innymi, przytaczając sobie całą chwałę za ocalenie świata. Czym jest tytułowy Czarny Kryształ oraz gdzie leży miejsce początku, są to największe tajemnice tego świata. Wiedza o nich może go uratować bądź pogrzebać w zgliszczach.


Projekt jest częścią większej całości w której cyklicznie będę dodawał: świat, kreator ras oraz mechanikę globalną - pozwalającą królestwom toczyć wojny oraz zawierać sojusze i traktaty. Wszystkie te elementy będą stanowiły całość - kompletną grę. Prezentowany tu projekt można śmiało nazwać samodzielnym modułem, gdyż można bawić się z jego pomocą bez konieczności sięgania po inne dodatki, wpisuje się zatem w założenia konkursu Rzut na Inicjatywę 4.

Całość do pobrania z menu bądź bezpośrednio z linku.

Życzę udanej zabawy z Czarnym Kryształem i z tego miejsca pozdrawiam wszystkich czytelników.

5 komentarzy:

 1. A widziałeś film "Ciemny Kryształ"? ; )

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałem, w dzieciństwie. Tam również świat się kończył, ale detali nie pamiętam. W sumie to zachęciłeś mnie do obejrzenia ponownie, dzięki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest bardzo dużo błędów stylistycznych, kilka(naście) nieścisłości lub rzeczy, które da się zrozumieć na wiele sposobów. Jeśli chcesz, mogę wysłać ci pdf z uwagami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne Karol, jeśli Ci się chce to czemu nie.

   Usuń
  2. https://drive.google.com/file/d/0B490NucW7yzjdzhhQ3J6WDZENHM/view

   Usuń